کاملترین بست فلزی از لحاظ جنس و کیفیت| کدام برند بهترین بست فلزی (ایرانی-خارجی) را تولید می کند؟!

کاملترین بست فلزی از لحاظ جنس و کیفیت کدام برند است!!!

بست فلزی شیلنگ در نوع های مختلف و جنس های متغیر تولید می شوند ولی تقریباً یک قانون است که بهترین بست های شیلنگ در ساخت و ساز باید از جنس فولاد ضد زنگ باشد. فولاد ضد زنگ قوی، بادوام و در برابر خوردگی مقاوم است. گالوانیزه عملیات حرارتی نیز یک گزینه است، اگرچه به اندازه استیل در برابر خوردگی مقاوم نیست ولی چون قیمت مناسب تر و عمر مفید چشم گیری دارد باعث شده است که جزو بهترین و کاملترین بست شیلنگ مابینن مصرف کننده ها باشد.چه کار بر روی یک لوله یا لوله کشی زیر سینک ظرفشویی یا انجام تعمیر و نگهداری خودرو، اتصال شیلنگ به اتصالات نیاز به کمی فشار برای جلوگیری از نشتی  مواد داخل دارد. این وظیفه بست شیلنگ است.وقتی کسی به بست ها فکر می کند، چیزی که به ذهن می رسد احتمالاً یک ابزار دو دسته است که برای محکم نگه داشتن مواد در جای خود، مانند بست های فنری که معمولاً در خودرو ها استفاده می شود، سفت می کند. اما بست های شلنگ عملکرد متفاوتی دارند. این ابزار مفید روی انتهای شیلنگ می‌لغزند و سفت می‌شوند و فشار یکنواختی را روی محیط اعمال می‌کنند تا جریان را قطع کرده و نشت را متوقف کند. برای کسانی که قبلا از بست شلنگ استفاده نکرده اند، انتخاب بهترین بست شلنگ از بین محصولات مختلف موجود در بازار ممکن است چالش برانگیز باشد. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا دید بهتری به بست های شیلنگ داشته باشید.

هنگام انتخاب بهترین گیره شلنگ چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

قبل از خرید بهترین گیره شلنگ برای پروژه های خود، چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در این بخش آن عوامل از جمله قابلیت تنظیم، سازگاری و مواد توضیح داده می شود. حتماً این بخش را به دقت بخوانید تا همه چیزهایی که در انتخاب بهترین بست شلنگ وجود دارد را درک کنید.

 مرحله اول انوع بست فلزی 

انواع مختلفی از بست شلنگ وجود دارد و هر کدام نقاط قوت و عملکرد خود را دارند.

  • بست های پیچی: بست های شیلنگ پیچ دار دارای یک نوار بلند از جنس ضد زنگ است که به دور خود می پیچد و همچنین یک پیچ که نصاب می تواند برای سفت کردن باند از آن استفاده کند. همانطور که نصاب پیچ را سفت می کند، دو سر باند را در جهت های جداگانه می کشد و فشار زیادی وارد می کند. همچنین، طراحی آنها به بست های شلنگ پیچی اجازه می دهد تا برای چندین سایز شلنگ تنظیم شوند.

  • بست های فنری: بست های شیلنگ فنری از یک تکه فولادی خم شده به قطر خاصی ساخته می شوند. دو زبانه وجود دارد که کاربر می تواند با انبردست آنها را فشار دهد تا گیره باز شود. پس از آزاد شدن، فنرهای گیره بسته می شوند و به شلنگ فشار وارد می کنند. این بست ها سریع نصب می شوند، اما قابل تنظیم نیستند. آنها همچنین می توانند در نقاط تنگ کمی سخت باشند.

  • بست های گوش شکل: بست های گوش از یک نوار فلزی ساخته می شوند که مانند یک گیره پیچی به دور خود می پیچد اما کمی ضخیم تر است. این بست ها دارای یک زبانه فلزی هستند که از باند بالا می رود و چندین سوراخ مربوط به آن برای سر خوردن زبانه وجود دارد. نصاب از یک انبر مخصوص برای فشار دادن گوش (بخشی جمع شونده از بست) استفاده می کند، بست را می بندد و اجازه می دهد زبانه در جای خود بیفتد.

  • بست های سیمی: بست های سیمی بسیار شبیه به بست های فنری هستند، اما به جای بستن فنر، نیروی فنر آنها در برابر بسته شدن مقاومت می کند. برای بستن یک بست سیمی، کاربر یک پیچ و مهره را سفت می کند، بست سیم را محکم می کشد و فشار یکنواخت را اعمال می کند. اینها می توانند فشار زیادی را روی یک سطح نسبتاً کوچک اعمال کنند و درزگیرهای بسیار محکمی ایجاد کنند.

 مرحله دوم مواد (جنس یا آلیاژ) 

بست های شلنگ در برخی موقعیت های دشوار قرار می گیرند - کاملاً به معنای واقعی کلمه. آنها اغلب در محیط های مرطوب یا در معرض مایعات خورنده هستند. به همین دلیل، مهم است که یکی از بهترین مواد را انتخاب کنید تا تحمل یا دوام بالایی داشته و نشتی نداشته باشد.

تقریباً یک قانون است که بهترین بست های شلنگ در ساخت و ساز باید از جنس فولاد ضد زنگ باشد. فولاد ضد زنگ قوی، بادوام و در برابر خوردگی مقاوم است. گالوانیزه عملیات حرارتی شده نیز یک گزینه است، اگرچه به اندازه استیل در برابر خوردگی مقاوم نیست. مواد کمتر به سرعت زنگ می زنند، زیرا تراکم و مواد شیمیایی اکسیداسیون را تسریع می کنند. هنگامی که یک بست به اندازه کافی ضعیف شد، می تواند تحت فشار جدا شود.

 مرحله سوم قابلیت تنظیم 

برخی از بست ها می‌توانند برای چندین سایز شلنگ کار کنند، که باعث می‌شود در دست نگه‌داشتن آن‌ها بسیار مفید باشد. در حالی که گیره های گوش و سیم تا حدی قابلیت تنظیم دارند، قابل تنظیم ترین آنها بست های پیچی هستند.

به طور کلی، بست های شیلنگ می توانند بین ¼ تا ½ اینچ قابلیت تنظیم داشته باشند، اگرچه برخی ممکن است بیشتر را ارائه دهند. در بسیاری از موارد، سفت شدن بیش از این محدوده باعث تغییر شکل بست می شود و باعث ایجاد فشار ناهموار می شود که می تواند انتهای شیلنگ را کمان کند.همچنین، گذراندن بست شلنگ از محدوده قابل استفاده آن بر روی استفاده مجدد از آن پس از سرویس شیلنگ در جاده تأثیر می گذارد.

 مرحله چهارم سازگاری نوع بست با محیط  

استفاده از نوع مناسب بست برای یک کار خاص مهم است. به عنوان مثال، سفت کردن یک شلنگ روی یک اتصالات خاردار با چندین دنده، کار یک بست نازکتر نیست. اگر بست کاملاً صاف نباشد، حتی به مجموعه‌ای از دنده‌ها فشار وارد نمی‌کند - این یک دستورالعمل برای نشتی است. برای اتصالات خاردار، استفاده از بست ای با نوار صاف مانند بست پیچ یا گوش بهترین است. بست های فنری برای بستن شیلنگ بر روی اتصالات شیاردار، مانند اتصالات رادیاتور در خودرو، عالی هستند.مواد شلنگ به اندازه اندازه مناسب بست مهم نیست. مجبور کردن بست های که خیلی کوچک است باعث کمانش شلنگ می شود، حتی اگر اصلا کار کند. استفاده از گیره ای که خیلی بزرگ است به سادگی فشار کافی وارد نمی کند.

 مرحله پنچم ایمنی 

هنگام استفاده ایمن از بست شلنگ باید به چند نکته توجه کرد.

سازندگان بست های فلزی را از ورق های بلند فولاد ضد زنگ استفاده می کنند. فرآیند مهر زنی می تواند لبه تیغی بر روی انتهای باند باقی بگذارد. هنگام دست زدن به آنها مراقب باشید.بست های فنری وقتی در فک های یک انبردست قرار می گیرند می توانند کمی ناپایدار باشند. بهتر است از محافظ چشم استفاده کنید تا به طور تصادفی بست شلنگ سرکش به چشم نخورد.در حالی که یک بست شیلنگ طراحی ساده ای دارد، آنها خیلی سریع فشار وارد می کنند. اگر هنگام سفت کردن بست را در جای خود نگه داشته اید، حتما قسمت بیرونی بست را نگه دارید. هر پوستی که بین بست و شیلنگ گیر کند، مستعد آسیب جزئی است.

 نتیجه گیری 

برای اینکه به همچین مشکلاتی در استفاده از بست فلزی نخوریم کی جی تولز(فروشگاه کشاورز) پیشنهادات ویژه از انواع بست های فلزی به شما دارد:

  1. بست فلزی با لبه ی برگردانده شده که ساخت کشور ترکیه و به اسم بست ترک در میان مصرف کننده ها محبوب است را پیشنهاد می کنیم. بست فلزی ترک پارسان (PAR-SAN) تمامی بست های خود را لبه برگردان تولید کرده که اولا در جا گزاری در شیلنگ و دوما به هنگام بستن به اتصالات شیلنگ را زخمی نکند و به سیال داخل آن آسیبی وارد نشود. این بست ها از ترکیه به مقصد ایران وارد و رتبه ی خوبی نسبت به سایر بست ها در ایران دارد این بست ها با پهنای ۱۲.۸ میلیمتر و بسته بندی های ۵۰ عددی در بسته های کوچک و بسته های ۱۰۰ عدد در کارتن ها به مصرف کننده ها ارائه می شوند
  2. بست فلزی ارزان یکی از بست هایی که به خاطر قیمت مناسب در بین مصرف کننده های این جنس معروف است بست فلزی وای وای که ساخت تایوان بوده و به بست فلزی تایوانی نیز بسیار معروف است به هم کاران پیشنهاد می کنیم بست فلزی YY با به کار گیری به روز ترین دستگاه ها و بهترین مواد اولیه جزو تولیدکنندگان برتر بست هم در زمینه فلزی و هم در زمینه پلاستیکی در جهان معروف است این بست ها به عرض ۱۳ میلیمتر و ۹ میلیمتری پلوسی تولید و روانه بازار می شود که وارد کننده و پخش بست فلزی اصلی و اورجینال این بست فروشگاه کشاورز سایت کی جی تولز می باشد
  3. بست فلزی استیل یکی از پر طرفدار ترین بست ها تبدیل شده است چرا که بست های فلزی مقاومت بهتری در برابر رطوبت و آب هوای سخت از خود نشان داده است.علاوه بر این بست های فلزی استیل برای اتصال دادن شیلنگ ها در صنعت مواد غذایی نقش مهمی از خود ایفا کرده است جنس استیل کاربرد به سزایی از خود در این صنعت از خود نشان داده است 

کاربرد استیل ۳۱۶ در صنایع غذایی
فولاد ضد زنگ ۳۱۶ یک آلیاژ فولاد ضد زنگ آستنیتی است که از کروم و نیکل بالایی برخوردار است. مانند بسیاری از آلیاژهای فولادی، قادر به تحمل درجه حرارتی چندین برابر بیشتر از بسیاری از فرآیندهای ساخت مواد غذایی هستند (بیش از ۸۰۰ درجه سانتیگراد، یا ۱۴۷۲ درجه فارنهایت).

آنچه آلیاژ ۳۱۶ را به یک ورق فولادی ایده‌آل برای استفاده در فرآیندهای مواد غذایی تبدیل می کند، این واقعیت است که این نوع گرید در برابر اسیدها، قلیاها و کلریدها (مانند نمک) مقاومت بالایی دارد در حالی که سایر فولادهای ضد زنگ آستنیتی مانند گرید SS 304 هنگام قرار گیری در معرض نمک، خوردگی حفره‌ای شدیدی پدید می‌آورند که غالباً در محصولات غذایی وجود دارد.

منابع: سایت استنلس استیل ایران، سایت آمازون

از تخفیف‌ها و جدیدترین‌های کی جی تولز باخبر شوید:

خدمات

مشتریان

پاسخ به پرسش‌های متداول

رویه‌های بازگرداندن کالا

شرایط استفاده حریم خصوصی گزارش باگ

با کی جی تولز

    اتاق خبر کی جی تولز
    فروش در کی جی تولز
    فرصت‌های شغلی
    تماس با کی جی تولز
    درباره کی جی تولز

 

 راهنمای خرید از کی جی تولز

نحوه ثبت سفارش
رویه ارسال سفارش
شیوه‌های پرداخت

ارتباط با ما

 

     هفت روز هفته ، ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم     شماره تماس :    ۰۹۱۲۸۳۶۶۵۴۲    آدرس ایمیل :    info@kgtools.ir

فروشگاه اینترنتی کی جی  تولز( ابزارالات کشاورز)، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

کی جی  تولز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از یک دهه تجربه، با پایبندی به سه اصل، پرداخت در محل، ۷ روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل‌بودن کالا موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل شود. سایت کی جی  تولز با نمایندگی و پخش انواع بست کمربندی،بست فلزی،سرباتری را به تمامی دوستان و هم کاران با قیمت های دست اول عرضه می کند! هر آنچه که نیاز دارید و به ذهن شما خطور می‌کند در اینجا پیدا خواهید کرد.

آدرس: خیابان امیرکبیر خیابان ناظم الاطباجنوبی کوچه کتانه پاساژ رحمانی پلاک ۲۶ 

تلفن:۳۳۹۸۰۱۴۶-۰۲۱ و ۳۳۹۴۷۰۸۶-۰۲۱ 

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی کی جی تولز فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت کی جی تولز می‌باشد.